Tubi Endüstri’nin temelleri 1999 yılında, Tubi Endüstriyel Hortum Ltd. Şti.’nin kurulması ile atılmıştır. Sektördeki “nitelikli” endüstriyel hortum ihtiyacını çözmek amacı ile oluşturulan organizasyon, kısa sürede genişleyerek halen ülkemizin endüstriyel hortum konusundaki açık ara en büyük tedarikçisi durumuna gelmiştir.

Önceleri sadece ticaret ve bayilik yöntemleri ile yerel olarak faaliyet gösteren Tubi Endüstriyel Hortum, zaman içerisinde yapısal değişikliklere giderek önce yurt içinde satış teşkilatları oluşturmuş, sonra da yurt dışı temsilcilikler almıştır. Bunu kendi bünyesindeki özgün üretim faaliyetleri takip etmiştir. Halen pazara sunduğu bir kısım ürünleri kendi bünyesinde üreten, endüstrilerin istediği yüzlerce farklı teknik özellikteki endüstriyel hortumların bir kısmını da ithal eden Tubi Endüstri, aynı zamanda endüstriyel hortum konusunda Dünya lideri olan Alman kökenli Vacuflex’in de Türkiye temsilciliğini de üstlenmektedir.

Şirket organizasyonunda görev yapan tüm teknik ve idari personel, sektörün önde gelen şirketlerinde uzun yılla görev yapmış deneyimli, nitelikli ve kalifiye çalışanlardan oluşmaktadır.